Nechte na hlavě...:-)

12.09.2020

Nosím klobouky, čepice, barety... miluji mít něco na hlavě. Vlastně ani nevím, kde se to vzalo... Pamatuji si, že už na "základce" jsem měla takovou výstřední pánskou kšiltovku, kterou jsem pořád nosila a v zimě jsem byla jediné dítě široko-daleko, které si radostně nasadilo kulicha. Jsem prostě čepicová! :-)

Myslím, že pokrývky hlavy nosím ze dvou důvodů: miluji extravaganci, mít na sobě něco "extra" a pokrývky hlavy to naprosto splňují a druhým důvodem je, že jsem líná... Jsem líná se česat a velebit svůj účes do stavu, kdy mohu vyjít na ulici. Čepice, baret i klobouk se prostě jen nasadí, skryjí vlasové nedostatky a jde se..., to je přesně něco pro lenocha jako jsem já. 

Základ mého "čepičářství" je nosit pokrývku hlavy sladěnou s outfitem. A když je hodně outfitů, je potřeba hodně pokrývek hlavy :-) A to zase jo, jsem sběratel. 

Mám různá období... například baretové období... Barety jednobarevné, vícebarevné s výšivku, s potiskem, s korálky... mám je všechny.

Kloboukové období je taky fajn, velké klobouky, malé klobouky, slamáky... je potřeba to hezky doladit s kabelkou nebo batohem.

Nejpohodlenější jsou klasické čepice. A vůbec neplatí, že by se nosily jen v zimě, klidně i v létě. Taky není pravda, že by se čepice nehodily k šatům a sukním..., hodí a jak skvěle a hodí se i k lodičkám :-)

Momentálně mám "kapitánské" období - nosík čepice kapitánky, jsem z nich unešena, sbírka je zatím malá, takže na ni musím zaprcovat :-).