Jaké jsou druhy kabelek? O crossbody kabelkách?

01.06.2024

Clutch, crossbody, tote - znáte tyto názvy? Patří mezi velkou skupinu označení pro dámské kabelky. V dnešním článku se podíváme, jak se liší jednotlivé druhy kabelek a řekneme si něco víc o fenoménu "crossbody".

Dámské kabelky jsou na první pohled jednoduchá téma. Většina žen je rozděluje mezi ty, které se nosí v ruce nebo na předloktí a ty, které se nosí na rameni - buď klasicky, nebo crossobody. Právě crossbody kabelky se v poslední době těší velkému obdivu.

Jsou malé, jednoduché a zároveň i stylové. Vejde se do nich všechno to, co právě v daný den potřebujete. Ty nejnutnější věci jako například mobilní telefon, klíče od bytu, peněženka nebo rtěnka. Věci, které musíte mít stále u sebe, pokud chcete jít s kamarádkou na kávu, když by jste rady zavítali do města na zmrzlinu nebo zašli s přáteli do kina. Crossbody kabelky se staly neodmyslitelným kouskem módy, který nosí ženy v každém ročním období a s velkou radostí.

Nechuť vláčet s sebou velké a přeplněné kabelky, které jsou často nazývány i černá díra, tu zná každá z nás. Někdy však třeba tyto druhy kabelek nechat doma a vytasit právě jejich menší a nenápadnější sestru.

Oblíbenými se staly hlavně díky své velikosti a možnostem, jak je nosit. Můžete si je jednoduše přehodit přes rameno, přehodit si je přes tělo nebo elegantně chytit do ruky, pokud mají možnost odnímatelného řemínku nebo řetězy. Řemínky vypadají většinou sportovněji, řetězy dodávají luxusnější a ženštější nádech. Výjimka však může potvrzovat pravidlo.

No a pokud zrovna nemáte chuť na crossbody, můžete si vybrat z množství jiných tvarů a určení. Tak například:

Backpack - klasický batoh nebo vak, který známe nejen ze školních dob.

Bucket - velká prostorná kabelka, nejčastěji s otevřeným vrchem a hrubým řemenem.

Clutch - malá, podlouhlá kabelka obdélníkového tvaru, která se drží v ruce a je určena především na večer.

Frame - středně velká a obdélníková kabelka podobná peněžence určené na mince.

Minaudiere - určená na večer, do ruky, většinou pokryta korálky nebo krystaly.

Quilted - podobná crossbody kabelkám, vypadá jakoby byla vyrobena z prošívané látky.

Satchel - uzavírání nahoře s řemínkem, podobná vintage školním aktovkách, na přední straně může obsahovat i dva řemínky.

Tote - velká otevřená kabelka se dvěma úchyty.

Wristled - vypadá podobně jako clutch kabelka akorát má k sobě připevněn řemínek, díky kterému ji můžete nosit na zápěstí.

a stará známá Crossbody - malá až střední velikost, různé tvary, nosí se prověšena přes tělo.