Nastříháme, sešijeme a je hotovo?

01.06.2023

Kabelku nastříháme, sešijeme, pomalujeme a je hotovo! Výroba kabelky je jednoduchá! Tak proč ty kabelky nestojí méně peněz? PROTOŽE TO TAKHLE JEDNODUCHÉ NENÍ :-)

 FuFu kabelky jsou ručně vyrobené kabelky a to znamená spoustu práce a času. Ukážeme si to:

Samotný návrh kabelky - někdy sedím s tužkou a papírem a nic, prostě žádný geniální nápad na vzhled kabelky nedorazil... Pak jdu s kamarádkami do kavárny na dortík a ten dort má skvělou kombinaci barev a kamarádka má zajímavý detail na svetru a v kavárně je na zdi úžasná tapiserie a teď to celé zamíchám a mám bomba nápad na novou kabelku! :-)

Materiál - nabídka materiálu na trhu je obrovská a tady začne naše vyřazování: chceme českého výrobce, chceme tu nejlepší kvalitu, chceme garance včasného dodání, chceme dlouhodobou spolupráci, chceme možnost odebírat i menší množství a samozřejmě chceme dobré ceny... Takže se hledá, testuje, smlouvá, diskutuje...

Správný střih - to je základ. Tvar a rozměr. Kabelka musí být praktická. Například Ledvinka - dlouho jsme přemýšleli o velikosti... Do Ledvinky se musí vejít peněženka, mobil, klíče... ale zároveň musí být dostatečně elegantní, aby se dala nosit i v pase a ve předu křížem. Udělat ji větší s užším dnem? Nebo naopak menší a udělat širší dno? Testovali jsme několik variant než byly rozměry a střih konečné.

Nastříhání - respektive nařezání dílů probíhá ručně, vyrábíme vždy jen pár kousků, takže strojové řezání se nám nevyplatí, tedy hezky postaru nůž, šablony, kovová pravítka a síla. Nařezat se musí všechny díly včetně výplně v kapsách a podšívky.

Zdobení a malování - zdobíme a pomalováváme nastříhané díly ještě před ušitím. Malujeme ručně barvami české výroby a každý obrázek potřebuje nějaký čás, každý kus je originál. Barvy pak musí 24 hodin schnout

Kompletace - na základní díl upevňujeme logo, kapsy, ozdoby, poutka, vyztužujeme dno, něco se lepí, upevňuje šroubky nebo našívá,  vzhledem k tomu, že vyrábíme vždy jen pár stejných kousků  je to náročná práce, kompletace vypadá pokaždé jinak a vše se musí správně rozměřit a umístit.

Sešití - zkompletovaný základní díl sešijeme do tvaru kabelky a doplníme ho o podšívku, vnitřní kapsu, zip, popruhy...

Kontrola - hotová kabelka se zkontroluje, očistí od případného lepidla, které tam zbylo z výroby, upevní se visačka.